Doğu Türkistanlılar çağrıya uydu, Mavi Hilal evlere yardım götürdü

Çin virüsünün Türkiye’de görülmesinin ardından sağlık bakanlığınca ardı ardına açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Virüsün başladığı ilk günlerde İçişleri bakanı Süleyman Soylu olağanüstü hal ilan edilip edilmeyeceğine ilişkin açıklamalarında herkesin kendi olağanüstü sürecini ilan ederek evlerinde kalmalarının doğru olacağını bildirmişti.

Bakan soylunun çağrısına Türkiye’deki Doğu Türkistan camiası olarak uyuldu. 

Bilindiği üzere Türkiye’de yaşayan çok sayıda Doğu Türkistanlı bulunuyor ve bunların çoğu da İstanbul’da ikamet ediyor. Çin virüsü yüzünden evine kapanan ihtiyaç sahibi Doğu Türkistanlılar var.

Bu geçici süreçte Türkiye’nin çok kayıp vermeden salgını atlatması için elleri duada olan ihtiyaç sahibi Doğu Türkistanlılara, özellikle Küçükçekmece ilçesinde Doğu Türkistanlıların ortak yardım kuruluşu olan Doğu Türkistan Mavi Hilal İnsani Yardım Cemiyeti tarafından yardımlarda bulunuldu.

Salgının bertaraf edilmesine kadar yaşlı hemşerilerin evlerinde kalması için gerekli her türlü kolaylığın sağlanacağını bildiren Mavi Hilal yetkilileri ihtiyaç sahibi Doğu Türkistanlıların temel gıda sıkıntısını gidermek için çalışacağını ifade etti.

Ayrıca İstanbul’da yaşayan hemşehrilerin evde kalması doğrultusunda neye ihtiyacı olursa Mavi Hilal İnsani yardım derneğine müracaat etmesini duyurdu.

Turkistan Press

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz