Mavi Hilal İnsani Yardım Derneğin Çalışmları devam ediyor

tüm Dünyayı etkisi altına alan Çin virüsü Türkiye’de de etkisini gösterdi insanlar evlerine kapanmış durumdadır. evde kal evde hayat var, eve hayat sığar sloganları ile insanlar evlerinde hayatlarını sürdürürken Mavi Hilal İnsani Yardım Derneğin Çalışmaları devam ediyor. İstanbul’daki Doğu Türkistanlı muhacirlerden ihtiyaç sahibi aileleri tespit ederek ev ev dolaşıp gıda ve çeşitli yardım paketlerini dağıtmayı devam ediyor.

9 KASIM 2019 Cumartesi İstanbulda resmi açılış türeni ile hizmet başlayan Mavi Hilal İnsani Yardım derneği, kuruluşundan şuana kader kısa bir zaman zarfı  içinde bir çok önemli hizmetlere imza atti.

Doğu Türkistan Maarif ve Dayanışma Derneği bünyesindeki sosyal yardım işleri bölümünü resmi olarak derneğe dönüştürülen Mavi Hilal mavi hilal İnsani yardım derneği, Türkiye ve yurt dışındaki bir çok dernek ve kuruluşlar ile işbirliği içinde çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye’deki Doğu Türkistan Teşkilatlar birliği gibi bir çok STK’lar da bu derneği yakında maddi ve manen destek vermektedir. Mavi Hilal insani yardım derneği Türkiye’deki Doğu Türkistanlı muhacirlerin maddi ve manevi sıkıntılarını ihtiyaçlarını gidermek için çaba gösteriyor. Güvenli ve şeffaf çalışmaları ile toplumun yoğun ilgisini çeken Mavi Hilal insani yardım derneği korona virüsü dolayı evde kal hayat eve sığar sloganı ile ev ev dolaşıp yardım paketleri dağıtıyor.

Çin baskısından dolayı Türkiyeye gelen ve zor durumda kalan Doğu Türkistanlı muhacir kardeşlerimize yardım etmek isteyen kişi ve kuruluşların Mavi hilal ile irtibata geçmesini tavsiye ederiz.

Hızlı, güvenli, şeffaf bir şekilde yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak Mavi Hilal İnsani Yardım derneğinin temel ilkelerindendir. Allah hepimizi kendisi razı olan çalışmalara imza atmaya nail eylesin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz