Yetim

Yetim

Allah Resûlü (s.a.v)  “Ben ve yetime kefil olan (kol kanat geren) kimse cennette böyle (yan yana) olacağız.” buyurmuş ve aralarını hafifçe ayırarak işaret parmağıyla orta parmağını göstermişti. (Buhari, Talak, 25.)

Yetimin sahibi Allah’tır. Allah bu sahip çıkmayı imtihan gereği kulları aracılığıyla gerçekleştirmeyi murat etmiş ve bu doğrultuda tüm inananları yönlendirmektedir.

Yüce dinimiz İslam, yetime sahip çıkmayı, onları koruyup gözetmeyi, onlara adaletle davranmayı emreder.  Yetim, Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in ümmete emanetidir. Yetime bakmak, iyiliği dünyaya yeniden egemen kılmak için atılan en büyük adımlardan biridir. 

Bugün Türkiyede baskı, zulüm ve çeşitli nedenlerden dolayı annelerini ve babalarını kaybetmiş yada yada Çin baskısından dolayı ailelerinden ayrılmış yüzlerce Doğu Türkistanlı yetim çocuklar bulunuyor. Ailesini kaybetmesinden dolayı maddi ve manevi eksikliğinin yanında bir de insana kast eden çeşitli karanlık odakların karşısında savunmasız kalan bu çocuklar kendilerine uzanacak bir yardım eli, şefkat ve korunmaya ihtiyaç duymaktadırlar.

Yarım asra yakın süredir iyilik yolunda yürüyüşünü sürdüren insanlara iyilik yapmak hayır işleri için yola çıkan Mavi Ay İnsani yardım derneği  yetimlere sahip çıkmak, onların ihtiyaçlarını giderebilmek ve geleceklerine umut olabilmek gayesiyle başlattığı yetim projesi ile  yetim çocuklara kendi yaşamını idame ettirecek yaşa gelene kadar maddi ve manevi olarak katkıda bulunmayı ve eğitim sürecine destek olmayı amaçlıyor.

Allah’tan başka kimsesi yok yetimlerimize destek olmak için bağışta bulunabilirsiniz.

Mavi Ay İnsani yardım derneği

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz