Doğu Türkistanlı 117 hastanın tedavi ücreti karşılandı

Derneğimizin Doğu Türkistanlı muhacir kardeşlerimizin tedavi konusunda çektiği sıkıntılara yardımcı olabilmek için yıllardır çabalaması neticesinde bu sene itibarıyla başlatmış olduğumuz sağlık projesi kapsamında Ocak ve Şubat ayları içerisinde doğum, kadın hastalıkları, çocuk hastalıkları ve ameliyat olması gereken çeşitli ağır hastalar olmak üzere Ocak, Şubat aylarında 153, Mart ayında 142 hastanın tedavi görmesine yardımcı olmuştuk. Nisan ayında ise 117 hastanın tedavi ücreti derneğimiz (MAVİ HİLAL İNSANİ YARDIM DERNEĞİ) tarafından karşılandı.

Nisan ayında tedavi gören hastalar içinde çoğunluğu kadın hastalar olmak üzere ağır hastalardan 10,dan fazla hastanın ameliyatı yapıldı. 7 yeni doğum gerçekleşerek (bir ikiz de dahil olarak) 8 yeni canın sağ salım dünyaya göz açmasına vesile olundu. bundan başka çeşitli hastalarımız olmak üzere Nisan ayınında toplam 400,000 TL (dört yüz bin)’e yakın tedavi ücreti karşılandı.

Bu faydalı projenin gerçekleşmesine katkıda bulunan kurum ve kardeşlerimize Allahtan rahmet, tüm hastalarımıza sağlık ve sıhhatlı hayat, hayırlı Ramazanlar dileriz.

MAVİ HİLAL İNSANİ YARDIM DERNEĞİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz