Doğu Türkistanlı 135 hastanın tedavi ücreti karşılandı

Derneğimizin Doğu Türkistanlı muhacir kardeşlerimizin tedavi konusunda çektiği sıkıntılara yardımcı olabilmek için yıllardır çabalaması neticesinde bu sene itibarıyla başlatmış olduğumuz sağlık projesi kapsamında Ocak ve Şubat ayları içerisinde doğum, kadın hastalıkları, çocuk hastalıkları ve ameliyat olması gereken çeşitli ağır hastalar olmak üzere Ocak, Şubat aylarında 153, Mart ayında 142, Nisan’da 117, Mayıs’ta 237, Haziran’da 68, Temmuz ayında ise 67, şu ana kadar toplam olarak: 784 hastanın tedavi görmesine vesile olduk.

Haziran ve Temmuz aylarında tedavi ücreti derneğimiz (MAVİ HİLAL İNSANİ YARDIM DERNEĞİ) tarafından karşılanan hastaların toplam sayısı 135’i geçti.

Bu iki ayda tedavi gören hastaların çoğunluğu kadın hastalar olmak üzere ağır hastalardan 12 hastanın ameliyatı yapıldı. 17 yeni doğum gerçekleşerek 17 yeni canın sağ salım dünyaya göz açmasına vesile olundu. yeni doğan bebeklerden doğduktan sonra yoğun bakımda gözetilmeye alınan bebekler oldu. bundan başka çeşitli hastalarımız olmak üzere bu iki ayda toplam 600,000 TL (altı yüz bin)’e yakın tedavi ücreti karşılandı.

Bu faydalı projenin gerçekleşmesine katkıda bulunan kurum ve kardeşlerimize Allahtan rahmet, tüm hastalarımıza sağlık ve sıhhatlı hayat, hayırlı günler dileriz.

MAVİ HİLAL İNSANİ YARDIM DERNEĞİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz