Doğu Türkistanlı 237 hastanın tedavi ücreti karşılandı

Derneğimizin Doğu Türkistanlı muhacir kardeşlerimizin tedavi konusunda çektiği sıkıntılara yardımcı olabilmek için yıllardır çabalaması neticesinde bu sene itibarıyla başlatmış olduğumuz sağlık projesi kapsamında Ocak ve Şubat ayları içerisinde doğum, kadın hastalıkları, çocuk hastalıkları ve ameliyat olması gereken çeşitli ağır hastalar olmak üzere Ocak, Şubat aylarında 153, Mart ayında 142, Nisan ayında 117 hastanın tedavi görmesine yardımcı olmuştuk.

Mayıs ayında ise 237 hastanın tedavi ücreti derneğimiz (MAVİ HİLAL İNSANİ YARDIM DERNEĞİ) tarafından karşılandı.

Mayıs ayında tedavi gören hastalar içinde çoğunluğu kadın hastalar olmak üzere ağır hastalardan 10,dan fazla hastanın ameliyatı yapıldı. 13 yeni doğum gerçekleşerek 13 yeni canın sağ salım dünyaya göz açmasına vesile olundu. yeni doğan bebeklerden biri doğduktan sonra yoğun bakımda gözetilmekte olup şimdiye kadar 100,000 TL dan yukarı tedavi ücreti ödendi. hala tedavisi devam ediyor. bundan başka çeşitli hastalarımız olmak üzere Nisan ayınında toplam 967,620 TL (dokuz yüz altmış yedi bin altıyüz yirmi) tedavi ücreti karşılandı.

Bu faydalı projenin gerçekleşmesine katkıda bulunan kurum ve kardeşlerimize Allahtan rahmet, tüm hastalarımıza sağlık ve sıhhatlı hayat, hayırlı Ramazanlar dileriz.

MAVİ HİLAL İNSANİ YARDIM DERNEĞİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz