Mart ayında Doğu Türkistanlı 142 hastanın tedavi ücreti karşılandı

Derneğimizin Doğu Türkistanlı muhacir kardeşlerimizin tedavi konusunda çektiği sıkıntılara yardımcı olabilmek için yıllardır çabalaması neticesinde bu sene itibarıyla başlatmış olduğumuz sağlık projesi kapsamında Ocak ve Şubat ayları içerisinde doğum, kadın hastalıkları, çocuk hastalıkları ve ameliyat olması gereken çeşitli ağır hastalar olmak üzere geçen iki ay içersinde toplam 153 hastanın tedavi görmesine yardımcı olmuştuk. Mart ayında ise 142 hastanın tedavi ücreti derneğimiz (MAVİ HİLAL İNSANİ YARDIM DERNEĞİ) tarafından karşılandı.

Mart ayında tedavi gören hastalar içinde ameliyat olması gereken ağır hastalardan 6 hasta ameliyat edildi. 16 doğum gerçekleşerek 16 yeni canın sağ salım dünyaya göz açmasına vesile olundu, yeni doğan bebeklerden biri doğduktan sonra yoğun bakımda gözetilmekte olup şimdiye kadar 150,000 TL dan yukarı tedavi ücreti ödendi. hala tedavisi devam ediyor. bundan başka çeşitli hastalarımız olmak üzere Mart ayınında toplam 700,000 TL (yedi yüz bin) tedavi ücreti karşılandı.

Bu faydalı projenin gerçekleşmesine katkıda bulunan kurum ve kardeşlerimize Allahtan rahmet, tüm hastalarımıza sağlık ve sıhhatlı hayat, hayırlı Ramazanlar dileriz.

MAVİ HİLAL İNSANİ YARDIM DERNEĞİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz